Jak zmniejszyć zużycie prądu w urządzeniach chłodniczych? 0
Jak zmniejszyć zużycie prądu w urządzeniach chłodniczych?

Szafy chłodnicze i mroźnicze

są niezbędnymi sprzętami w każdej, profesjonalnej kuchni. To, ile prądu pobierają, rzutuje na koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Czy wiesz, jak uniknąć nadmiernego zużycia energii?  Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą ci zaoszczędzić na rachunkach za prąd!

Wybierz energooszczędny model

Przy zakupie chłodziarki lub zamrażarki zwróć uwagę na klasę energetyczną. Im wyższa klasa, tym mniejsze zużycie prądu! Na etykiecie energetycznej (w Unii Europejskiej muszą ją mieć wszystkie urządzenia chłodnicze) znajdziesz jednak jeszcze jedną ważną informację – roczne zużycie w kWh, które pozwala na szybką ocenę przyszłych wydatków.

Ustaw odpowiednią temperaturę

Sprawdź instrukcję obsługi (jeśli robisz to samodzielnie, nie korzystając z wyspecjalizowanego serwisu) i upewnij się, że temperatura wewnątrz jest ustawiona prawidłowo. Zbyt niska - powoduje większe zużycie energii. Dobrze dobrana temperatura zmniejszy koszty użytkowania.

Otwieraj drzwi rozsądnie

Staraj się nie otwierać drzwi chłodziarki lub zamrażarki zbyt często i nie pozostawiaj otwartych dłużej, niż to konieczne. Każde otwarcie powoduje ucieczkę zimnego powietrza i zwiększa zużycie energii. Pamiętaj o tym!

Używaj funkcji oszczędzania energii

Nie zapomnij sprawdzić, czy twoje urządzenie ma funkcje oszczędzania energii. Mogą to być tryby ekonomiczne, automatyczne wyłączanie lub inne funkcje. Wykorzystując je, zaoszczędzisz na rachunkach!

 

Pamiętając o tych prostych poradach, unikniesz nadmiernego zużycia prądu i zaoszczędzisz pieniądze. Oszczędności się kumulują, więc warto zastosować te wskazówki! Powodzenia!

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 583 004 880
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl